Leden 2009

Tereza Kerndlová

31. ledna 2009 v 22:42 | leník
Kdo je Tereza Kerndlová?

Dcera jazzového a swingového zpěváka Ládi Kerndla. Od 2,5 let cestovala na lodích po celé Evropě se svým otcem,který na těchto lodích působil jako hudebník a zpěvák. V 7 letech nastoupila na Základní školu v Černé Hoře. 2 roky se učila hrát na flétnu7 roků na klavír3 roky působila ve sboru Ivy Bittové5 roků závodně stepovala s týmovém stepu v Tap Dance studio Blansko,pod vedením Romana Matala. Je 6 násobná mistryně ČR,MS 4. a 6. místo, ME 1. místo. 5 roků dabovala v Brněnském studiu Drak,kde nadabovala přes 200 seriálů a filmů. Od 8 let začala veřejně vystupovat se svým otcem a jeho orchestrem Jazz Friends,dále s orchestrem Gustava Broma, později i s orchestrem Felixe Felixe Slováčka a dalšími Big bandy. Začala natáčet v nahrávacích studiích. S otcem zpívá na jeho 8 CD, za která již obdrželi několik zlatých a platinových desek. Se svým otcem začala vystupovat v televizních pořadech. Byl o ní natočen dokument pro Českou televizi ,,Nehasit ,hořím,, vystupovala po boku Karla Gotta jako host v pořadu ,,Karel Gott swingující, hodně příležitostí dostala od Františka Poláka, který režíroval spoustytelevizních zábavných pořadů. Účastní se pravidelně charitativních akcí pro Kapku Naděje a jiných projektů. V současné době studuje na Gymnáziu v Rájci -Jestřebí s individuálním plánem. V roce 2000 po skončení natáčení televizního pořadu Doremi dostává nabídku od producenta na spolupráci a vzniká dívčí trio Black Milk. V červnu 2001 začíná natáčet s Terezou Černochovou a Helenou Zetovou Cd ,,Modrej dým,,. V roce 2002 ,získávají Českého Slavíka za objev roku a cenu Akademie,následující rok natáčí druhé Cd ,,Sedmkrát,,. Obě Cd se stávají zlatá a platinová. Na jaře roku 2005 Tereza odchází z Black Milk a začíná připravovat svoje sólové album -Orchidej,které vyšlo 27. března 2006http://www.kerndlovatereza.cz/CZ/ -oficiální stránky:-)
http://www.youtube.com/watch?v=ShEr3iaYgmY&feature=related

JONAS BROTHERS

31. ledna 2009 v 22:13 | leník

životopis:


Skupina Jonas Brothers se skládá ze 3 členů-jsou nimi bratři Kevin, Joe a Nick. Nejstarší je Kevin, dále Joe a nejmladší je Nick. Mají sice 4 brášku, který je ale na koncertování, psaní písní a zpívání příliš malý. Skupinu v 6 letech založil Nick Jonas, který už v té době skládal písničky, a posléze se k němu přidali i jeho bratři. Nadání a lásku k hudbě zřejmě podědili po svých rodičích, kteří měli svoji vlastní skupinu. Jonas Brothers jsou skupinou, které své city vkládají do textů svých písní. Stali se miláčky po celé Americe a prorazili i u nás v Evropě a dokonce i v Asii.

Členové skupiny

Kevin
Joe
Nick


jonas brothers
jonas brothers
Simple PlanSimple PlanSimple PlanSimple PlanSimple Plan. Prohlédni fotky

Dlouho nemohli Jonas Brothers dosáhnout na příčku nejvyšší v t-music chart. Nezdolní US5 se jí držely zuby nehty. Když byli konečně z hitparády po sedmi týdnech vyřazeni, mohli se z vítězství radovat věčně druzí bratři. Ovšem ne na dlouho. Jen co jsme nasadili novinku od Simple Plan, vrací se Jonas Brothers opět na svou oblíbenou druhou pozici.
Kapela Simple Plan nasadila proti nim těžký kalibr. Skladbu Save You napsal zpěvák Pierre Bouvier, když se dozvěděl, že jeho bratr Jay onemocněl rakovinou. Výtěžek z písničky věnuje kapela nadacím, které bojují s touto zákeřnou nemocí.
I tentokrát máme mezi novinkami píseň, která poslouží dobré věci. Natočil ji tucet předních českých zpěváků a zpěvaček pod hlavičkou Óčko AllStars a jmenuje se Ty jsi jako já. Výtěžek z ní půjde na nadační fond Veselý senior. I vy tak můžete pomoct starým a nemocným lidem. Stačí pro písničku hlasovat. Vše o projektu Óčko AllStars, včetně klipu najdete ZDE.
Kapela Simple Plan nebyla jediným úspěšným nováčkem minulé hitparády. V první pětce přistály hned tři. Lady Gaga skončila čtvrtá a Miley Cyrus hned za ní. Ani P!NK se svým šokujícím klipem Sober nevypadla. Dosáhla ovšem pouze na deváté místo.
Novinkami tohoto týdne jsou kromě hitu Ty jsi jako já ještě Britney Spears s klipem Circus, Akon a píseň Right Now a Lily Allen s peckou The Fear.
Tak hlasujte, podpořte své favority, ať nechybí příště v naší hitparádě.

lucie vondráčková

5. ledna 2009 v 18:46 | peťulík |  zpěváci a zpěvačky
Datum narození:8.3. 1980
Místo narození:Praha, Česká republika


Znamení: Ryby

1980 - narozena na MDŽ v muzikantsko-intelektuálské rodině překladatelky Hany Sorrosové a hudebníka Jiřího Vondráčka (díky dědovi Pedrovi proudí v jejich žilách česko-ecuadorská krev).
1990 - hraje v televizním seriálu Území bílých králů (režisér L. Ráža)
1992 - hraje je filmech Sněhurka, Království květin a v seriálu večerníčků. Vystupuje i v Národním divadle, ve hře P. Claudela Saténový střevíček.
1993 - vydává svoje první, dětské písničkové album Marmeláda, za které obdrží zlatou i platinovou desku, studuje jazyky. Hraje v televizním filmu Vikingové z Bronských vršků, za který dostala cenu Zlatý dudek za nejlepší herecký výkon na Festivalu v Ostrově n.Ohří. Následují filmy Jenny Marx (Franc.), Hrad z písku.
1994 - hraje ve filmech Patnácté léto, Obrazy ze života Jana Nerudy, Nebeské slzy (USA) a Ohnivé jaro (Franc.)
1995 - hraje ve filmu Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa
1996 - hraje hlavní roli ve slovenském televizním filmu Tu žijú levi
1997 - hraje hlavní roli v divadle Rokoko v Shakespearove klasice Romeo a Julie, točí české filmové pohádky Šmankote, babičko, čaruj! a Kouzelný šíp
1998 - v Rokoku hraje Aňu v Čechovove klasice Višňový sad
1999 - hraje v televizním filmu Na zámku
2000 - v Rokoku hraje v klasice A. Millera Čarodějky ze Salemu a v Černé komedii P. Shaffera. V Divadelním spolku Kašpar v Divadle v Celetné v Shakespearovem dramatu Richard III..
2001 - hraje v divadle Milénium v muzikálu Starci na chmelu, v Rokoku ve hře Na dotek, točí filmovou pohádku Královský slib, televizní film Ta třetí, pohádku O víle Arnošte, komedii Kožené slunce a L. Simandlem film Sins of realm
2002 - v Rokoku hraje Johanku z Arcu ve hře Skřivánek, pro televizi točí sitcom Díky za fíky
2003 - točí famácké filmy Eurovision a Star, filmovou pohádku Malvína a v divadle Ta Fantastika hraje v muzikálu Excalibur roli Morgany. Studuje v 5. ročníku FFUK kulturologii, nazpívala CD Mayday . Miluje kočky, pruhovaná trička a huňaté svetry.


Filmografie
Jako herečka2008 -
Bathory role: Lucie
2007 -
Kvaska role: Karin
2006 -
Poslední prázdniny (Last Holiday) role: Marie
2004 -
Post Coitum role: Krystýna
2004 -
Snowboarďáci role: Klára
2002 -
Báječná show role: Vixen
2002 -
Kožené slunce role: Official's daughter
2002 -
Ta třetí role: Adéla
2000 -
Na zámku
1999 -
Šmankote, babičko, čaruj! role: Esterka
1997 -
Nejasná zpráva o konci světa role: Lucie
1994 -
Nebeský pláč (Heaven's Tears) role: Jenna
1994 -
Hrad z písku (Hrad z pisku) role: Daughter
Diskografie

Album
2008
- Fénix
2007
- Pelmel
2005
- Boomerang
2003
- Mayday
2000
- Manon
1998
- Lucka a její cesty
1998
- The best of English version
1996
- Malá mořská víla
1995
- Atlantída
1995
- Láska na 100 let
1994
- Rok 2060
1993
- Marmeláda
Singl
2007
- Dance

avril lavigne

5. ledna 2009 v 16:07 | peťulík |  zpěváci a zpěvačky
Avril Lavigne

Jméno:Avril Ramona Lavigne
Datum narození: 27. září 1984
Hvězdné znamení: Váhy
Místo narození: Kanada/ Ontario/ Bellevile/ Napanee
Sourozenci: Matt (starší) a Michelle (mladší)
Rodiče: John a Judy
Přezdívka: Wild child nebo Skater-Princess
Výška: 157cm
Váha: 55kg

Piercing: 2 v jednom uchu, 1 v pupíku
Tetování: jenom malování z henny

Má ráda:
černou a červenou barvu
zvířata
pizzu s olivama
skejt
psaní písniček
kravaty a skate oblečení
hokej a baseball
kosmetiku Maybeline
hudbu od Blink182 nebo Sum41 (jenom příklad)

Možná jste nevěděli, že:
má francouzské předky
je vegetariánka
má psa Sama
se sama naučila hrát na kytaru
si vydělávala sekáním trávníků nebo prodáváním ve stánku s grilovanými kuřaty
její rodiče jsou křesťané
dostala boty v nákupním středisku, kde se natáčel klip Complicated
věří, že půlka sklenky vína je dobrá pro tělo
se začala učit jezdit na sk8tu v létě přd 11.ročníkem

Ceny:
MTV Video Music Awards/ Nováček roku
Zlatý Otto (kategorie zpěvačky), čtenářská anketa časopisu Bravo (2002)
Ceny Juno (2003): objev roku, singl roku (Complicated), album roku a pop album roku (Let Go)

Životopis:Avril není typickou mladou popovou princeznou, ve skutečnosti je přesný opak Britney Spears.Je divoká skejtařka, která má ráda punk-rokovou hudbu.

Avril má mladší sestru a staršího bratra. Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru. V tomto sboru zpívala do svých deseti let. Krátce poté, díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain.

Ve svých 13 letech začala psát své vlastní písně a hrát na kytaru. Brzy poté nahrála na videokazetu své hudební výkony a poslala je několika nahrávacím společnostem. Naštěstí si jí všiml šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L.A. Reid. Avril proto odjela do Manhattanu v New Yorku, kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu. Ona však chtěla být jiná, chtěla být umělcem, který je spojen s tvořením písní, jež zpívá. Proto se Avril rozhodla odjet na západní pobřeží do Los Angeles. Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem. To jí nechalo zcela volnou ruku a texty si proto Avril píše sama.

Spolu s Cliffem dokončili singl Complicated, který se stal ihned velkým hitem, jež válcoval žebříčky všech možných hitparád. Tento úspěch byl obrovský a Avril nazpívala debutové album "Let Go" (2002). Pět týdnů po vydání se stalo platinovým a jeho úspěch stále roste.

Avril zpívá se svou kapelou, kterou tvoří bubeník Matthew Brann, bas kytarista Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld. Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska, Evropy a v Austrálie.

V roce 2004 produkovala svoje album "Under My Skin", na kterém opět ukázala svůj talent.
Avril Lavigne


VÍTE ŽE AVRIL...


Avril je od 10 let vegetariánka

Má psa jménem Sama

Za nejlepší kosmetiku povazuje "Maybeline".

Když byla malá bála se duchů.

Piercing má v pupíku a v uších.

Měla dvě přezdívky:Wild child a Skater-Princess

Její předkové byli francouzi

Jejím nedávným snem bylo letět do vesmíru

Trpí od malička astmatem a bez spreje nemůže vyjít ani na ulici

Je autorkou všech svých textů

Zařadila se mezi nejbohatší teenagery světa

Pronásledoval ji maniak, ale ted už je za mřížemi

Je blázen do DVD a VHS, a když jde nakupovat, neví, kdy přestat

Vydělává si sekáním trávníků nebo prodává ve stánku s grilovanými kuřaty

Svou první písničku složila ve 12 letech