václav vydra-táta ošklivky katky

23. listopadu 2008 v 11:00 | peťulík |  ošklivka katka

Václav Vydra - Životopis

Profese:
Herec
Datum narození: 07. 01. 1956 (52 let)
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Kozoroh
Životopis:
Václav Vydra se narodil v Praze v roce 1956. Je synem divadelních herců Václava Vydry a Dany Medřické. Po studiich na pražské konzervatoři začal hrát v divadle Kladno (Mladá Boleslav). Zde si zahrál např.ve hrách Zkrocení zlé ženy (Tranio) nebo Sen noci svatojanské (Puk). Poté hrál v Městských divadlech pražských (1979-1994), např. Osel a stín (Skočdopollis), Sen noci svatojanské (Thisbe) atd. V Divadle na Vinohradech se objevuje jako Filip francouzský ve hře Král Jan nebo jako Martin Kabát v Hrátkách s čertem. V tomto divadle hrával také jeho dědeček a rodiče.

Nejvíce se ale proslavil na televizní obrazovce jak ve filmových, tak v seriálových rolích. Účinkoval ve velice úspěšných českých filmech (Tankový prapor, Černí baroni atd.) a také v pohádkách (Z pekla štěstí, S čerty nejsou žerty). Z televizních seriálů můžeme jmenovat např. Bylo nás pět, Život na zámku, Návštěvníci nebo Náměstíčko. Václav Vydra je autorem knihy o své matce Vaše Dana Medřická.

V letech 2002-2004 se objevil v jedné z hlavních rolí úspěšných "Kameňáků" rež. Zdeňka Trošky (Kameňák 1,2,3) Zahrál si zde Pepy Nováka, který je kapitánem městské policie. Jeho filmovou manželku Vilmu si zahrála Jana Paulová.
Filmografie:
2008Ošklivka Katka ...
1971Touha Sherlocka Holmese (Touha Sherlocka Holmese) ...
1958Zde jsou lvi (Zde jsou lvi) ...
1954Jan Hus (Jan Hus) ...Germany curfirst
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama