Monika zoubková-Tereza Valšíková

22. listopadu 2008 v 16:39 | leník

oficiální stránky:


http://oficialnistranky.cz/monika-zoubkova/


Monika Zoubková: První rande měla v jednadvaceti!

Rodiče chtěli mít z Moniky Zoubkové lékařku. Teď jim to vynahrazuje alespoň rolí v Ordinaci.

Rodiče chtěli mít z Moniky Zoubkové lékařku. Teď jim to vynahrazuje alespoň rolí v Ordinaci.

Vyměnila bydliště:


Herečka Monika Zoubková byla dlouho s garsonkou po dědovi spokojená. V jedné místnosti se cítila fajn a dobře se jí učily role. Možná i proto, že v okolí jejího dosavadního bydliště na pražském Zahradním Městě se ulice jmenují například Jahodová, Karafiátová, Jasmínová...
9. 5. 2007 08:43
"Jsem ze severní Moravy, z Krnova, a po škole na brněnské JAMU mi opravdu přálo štěstí. Už ve čtvrťáku mi zavolal Jakub Špalek ze souboru Kašpar a nabídl mi roli - němou, ale hned jsem ji vzala. V souboru hraji dodnes a Divadlo v Celetné považuji za svoji domovskou scénu," konstatuje devětadvacetiletá Monika Zoubková, která si před časem užila velkého publika ve Švandově divadle při hře Absolvent.
"Nabídka mě nadchla a cítila jsem ji jako velkou příležitost a po přečtení scénáře jsem si říkala, že snad tu roli nemůžu ani přijmout. A hrát po boku Ivany Chýlkové, paní Gabriely Vránové nebo pana Jaroslava Satoranského a dalších je zážitek. Navíc před plným hledištěm velkého divadla. Diváci chodí i na zájezdová představení. Hraní si užívám, ale někdy je mi líto, že na vážnější věci si do Celetné někdy najde cestu jen pár lidí."

Do Prahy na prázdniny

Monika Zoubková žije a hraje v hlavním městě už několik let. Rodiče - lékaři - jsou sice z Prahy, ale šli hned po medicíně za prací s bytem.
"V té době už měli moji sestru. Mám dva sourozence a na rozdíl od většiny dětí, které z města odjíždějí během prázdnin na venkov, tak my jezdily do Prahy. A vždycky jsem si tu přála bydlet. A že se mi to podařilo spojit i s prací, považuji za velké štěstí. I když si rodiče dlouho mysleli, že budu také lékařka. Ale dneska jezdí na každou moji premiéru. A až se přestěhuji do nového - loft bytu v bývalé továrně, tak sem do garsonky po dědovi bude zase kvůli práci jezdit na pár dní v měsíci maminka."Mladá nadějná herečka Monika Zoubková se na televizní obrazovce pohybuje již několik let. Diváci jí však mohou intenzivně vídat až od tohoto roku, kdy přijala roli mladé doktorky Terezy Valšíkové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.
V lednu 2008 se na obrazovce televize Nova představila druhá řada jednoho z nejsledovanějších českých seriálů Ordinace v růžové zahradě. S pořadovým číslem 2 přišla změna i v prostředí, kde se seriál odehrává. Z gynekologie totiž tvůrci zamířili na chirurgii a logicky to s sebou přineslo i nástup několika nových hereckých tváří. Jednou z nich je i mladá, jednatřicetiletá herečka, Monika Zoubková.
Monika se narodila v Krnově do rodiny dvou lekářů a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně dokončila v roce 1999 po čtyřech letech studií. Od té doby se protlouká jak na divadelních prknech, tak televizí. Prošla divadelním spolkem Kašpar, kde si zahrála více než deset rolí. Čtyři roky byla v angažmá v pražském Divadle Rokoko, podívala se i do Studia Dva, které hostuje ve Švandově divadle nebo Divadla Na Prádle.
Poměrně úspěšná je Zoubková i na televizním poli. Kromě Ordinace v růžově zahradě 2 si zahrála i v seriálech Nemocnice na kraji města po 20 letech, Poslední sezóně, Četnických humoreskách, Zdivočelé zemi nebo kriminálce Eden. Kromě toho jí mohli diváci vidět v televizních filmech Psí kus nebo PF 77. Objevila se i v celovečerním filmu Kousek nebe.
Monika si tu a tam zahraje i v reklamě. Vedle propagace mobilního operátora Oskar (teď Vodafone) účinkovala i v reklamách stavební společnosti Ravak nebo špeditérské DHL. Navíc natočila i filmový spot Kulička na podporu bezbariérových vstupů do kin, který se zároveň v kinosálech před filmy promítal.
V polovině dubna 2008 jí diváci uvidí po boku Jiřího Mádla ve filmové komedii Patrika Hartla Taková normální rodinka. Snímek, který se inspiroval stejnojmenným televizním seriálem ze začátku sedmdesátých let minulého století, se natáčel převážně v létě minulého roku v Českém ráji.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama