martin písařík-oskar všetečka

22. listopadu 2008 v 17:08 | peťulík |  ordinace v růžové zahradě


MARTIN PÍSAŘÍK


Martin se narodil 1. července 1979. Jak se dostal k divadlu? Přes film - uspěl v konkursu Karla Kachyni na televizní film Městem chodí Mikuláš. Tehdy se dozvěděl o amatérském divadle na Praze 7. V Ty-já-tru vydržel asi 12 let. V současné době hraje s kamarády z tohoto uskupení pohádky pro děti, na kterých se podílí také jako tvůrce (Pohádky z košíku, Pověsti pro štěstí).

Měl štěstí - dostal se na hudebně-dramatický obor pražské Konzervatoře a hned na počátku studia měl možnost zahrát si menší roli v inscenaci, kterou tu režíroval Milan Schejbal (ten ho později přizval do zájezdového představení Benátská vdovička a dal mu šanci zahrát si později Romea v mosteckém divadle). Milan Schejbal mu také nakonec nabídl angažmá v Divadle ABC. Má za sebou velké role v inscenacích Frederick, Jak je důležité míti Filipa, Příliš počestná žena, Spor ad. V loňské sezoně se představil ve hrách U nás v Kocourkově, České vánoce a nejnověji Šakalí léta.

Vzdělání si doplňoval také studiem muzikálu na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Od té doby hrál v různých divadlech (Divadlo Na zábradlí, ale také v divadle Ta Fantastika v muzikálu Obraz Doriana Graye. Zahrál si i v dalších hudebních komediích - jako Mamzelle Nitouche či Rebelové. Společně s kamarádem Ondřejem Volejníkem hraje v komorní hře Žena v černém v pražském Rubínu.

Má za sebou i několik rolí ve filmech a seriálu. V televizi to byli např. Vetřelci v Coloradu, pohádka Probuzená skála, či dramatický příběh ze současnosti Stříbrná vůně mrazu. Proslavil se filmy Snowboarďáci a Ro(c)k podvraťáků a seriálem TV Prima Bazén. Vyzkoušel si také moderátorskou práci ve Snídani TV NOVA.

Je zakladatelem hudební skupiny Bojkot production, pro kterou skládá písničky, zpívá a hraje na kytaru. V Městských divadlech pražských má za sebou na dvacet rolí. Tou poslední je Eda v Šakalích letech - právě v této roli mohl zúročit i své hudební nadání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama