lumír olšovskí- hugo vágner (pipinka)

23. listopadu 2008 v 11:05 | peťulík |  ošklivka katka

Lumír Olšovský - Životopis


Profese:
Herec
Datum narození: 03. 07. 1973 (34 let)
Místo narození: Hlučín, Československo
Znamení: Rak
Životopis:
Narodil se v Hlučíně. Roku 1991 absolvoval Státní konzervatoř v Ostravě, poté nastoupil do DVN v Karlových Varech (Des Grieux - Manon Lescaut, Limonádový Joe ve stejnojmenném muzikálu, Švanda - Strakonický dudák).

Od roku 1993 v Divadle za branou II Otomara Krejči (Strick - Provaz o jednom konci, Jaša - Višňový sad, Spizzi - Obři z hor). Po zániku tohoto divadla hledal nějaký čas uplatnění, až v roce 1996 dostal v HDK malou roli Jelenského v muzikálu Superhvězda Mařenka. Pak nastoupil do angažmá, ve kterém setrval do srpna 2002. (Barnabáš Tucker - Hello, Dolly!, Jerry/Dafné - Někdo to rád horké, Jean-Michel - Klec bláznů, Niko - (Řek) Zorba, Cosmo Brown - Zpívání v dešti).

Krátce se vrátil k činohře (už od roku 1999 členem divadelní společnosti Háta, nově v Divadle na Vinohradech zahradník Pecka v Nestroyově Talismanu, Frank ve hře J. Justa Příběh Coco Chanel - agentura Harlekýn). Návratem k muzikálu pro něj byl Kristián v Národním divadle v Brně.

V současnosti hostuje v Divadle na Fidlovačce (Hledá se muž, zn. Bohatý!), v Divadle R. Brzobohatého (Úžasná slečna Flintová, Miluji tě, ale…), v Divadle Kalich (Jack Rozparovač), ale především v Hudebním divadle Karlín (Pešek, Král Petr - Noc na Karlštejně, Chino - West Side Story, Roger de Bris - Producenti)

Byl dvakrát nominován na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v oblasti opereta-muzikál, poprvé za Jerryho/Dafné (1997) a podruhé za Cosmo Browna (2001), kdy už Cenu Thálie získal.

Studuje režii na DAMU, je autorem a režisérem muzikálů Knihovna a Den na zkoušku. V roce 2005 založil Společnost Théâtre Variété, která pečuje o historii HDK.
Filmografie:
2008Ošklivka Katka ...
2006Účastníci zájezdu (Účastníci zájezdu) ...Jirí
2005Kameňák 3 (Kameňák 3) ...William
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama