barbora munzarová-pavla bárnová

22. listopadu 2008 v 16:20 | peťulík |  ordinace v růžové zahradě
BARBORA MUNZAROVÁ

Životopis

Barbora Munzarová se narodila 28. 12. 1971. Jejími rodiči jsou herci Luděk Munzar a Jana Hlaváčová. Má o osm let starší sestru Terezu, která v současné době pracuje jako městská policistka.
V dětství Bára hodně sportovala, a proto po gymnáziu chtěla studovat Fakultu tělesné výchovy a sportu. Jako druhou školu si vybrala DAMU, přestože neměla zatím s herectvím žádné zkušenosti a rodiče ji od této dráhy spíše odrazovali. Nicméně byla přijata a tím bylo o budoucnosti rozhodnuto.
Po škole dostala angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde před lety začínala i její maminka. Působila tam pět sezón a hrála i tak stěžejní role jako je Desdemona nebo Maryša. Vystupovala i v operetách, za hlavní roli muzikálu Holka nebo kluk, který napsal Antonín Procházka na motivy stejnojmenného filmu s Adinou Mandlovou, byla dokonce v nejužší nominaci na cenu Thálie:
"Bára Munzarová představuje další mimořádnou osbnost nastupující generace. Na plzeňské scéně zazářila suverénním komediálním výkonem, v němž svůj činoherní talent spojila se zpěvem, stepem, tancem, výraznou mimikou i akrobatickou mrštností. Za její profesionalitou a okouzlujícím zjevem se skrývá také smysl pro přesné pointování gagů. Báře Munzarové jsou cizí sólistické manýry a umí dát prostor i svým partnerům na scéně."
V roce 1999 dostala nabídku angažmá v Divadle na Vinohradech a přijala. Seznámila se tam s Jiřím Dvořákem, kterého si v roce 2002 vzala a narodila se jim dcera Anička. V Divadle na Vinohradech působí dodnes, stejně jako její manžel i maminka.
Na televizních obrazovkách jste mohli Báru vidět například v seriálech Místo nahoře a Pojišťovna štěstí nebo v televizním filmu Vůně vanilky. Svůj hlas v dabingu propůjčila například rybce Dory z animovaného filmu Hledá se Nemo. Účinkovala na Letních shakespearovských slavnostech 2006 a 2007. Aktuálně ji můžete vidět v několika hrách Divadla na Vinohradech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama